Dziennik mój przyjaciel

Tygodniowe wyzwanie dla osób, które chcą rozpocząć bądź pogłębić praktykę pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników.

Start 19 kwietnia 2021 r.

Dołączam do wyzwania

Uzupełnij poniższy formularz
.

Czy wiesz, że...

Praktyka pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne?
W 1990 roku opublikowano po raz pierwszy badania zespołu profesora Jamesa Pennebakera z Uniwersytetu teksańskiego w Austin, które wykazały, że pisanie dziennika i opisywanie w nim swoich trosk, trudności i stresujących wydarzeń wpływa wspierająco na zdrowie fizyczne i psychiczne?

Ponadto pisanie ekspresywne oraz prowadzenie dziennika:

* obniża częstotliwość bicia serca i poziom stresu (badany poziomem takich hormonów jak kortyzol, adrenalina czy noradrenalina).
* wpływa pozytywnie na układ odpornościowy,
* pomaga w ekspresji i rozumieniu emocji,
* wspiera w docieraniu do swoich potrzeb,
* uwalnia powracające myśli i porządkuje je,
* rozwija twórczo,
* pogłębia samoświadomość i pozwala odkrywać "nowe" w sobie. 
I wiele innych korzyści...
Wielu z nas poszukuje praktyki, dzięki której będziemy mogli zadbać o nasz dobrostan, o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Praktyki, która pomoże lepiej radzić sobie ze stresem codzienności, rozumieć siebie i szukać swojej ścieżki serca.

A ponadto pisanie wspiera

OCZYSZCZANIE UMYSŁU

Pisanie pozwala oczyścić nasz umysł z nagromadzonych myśli, emocji i zalegających treści a tym zwolnić energię, którą wykorzystujemy na ich nieświadome przetwarzanie.

POMAGA WYRAŻAĆ SIEBIE

Potrzeba ekspresji siebie to podstawowa potrzeba człowieka. Pisanie pozwala na uzewnętrznianie naszych potrzeb, uczuć i myśli, dzięki temu pozwala nam porządkować nasz wewnętrzny świat, lepiej poznawać siebie i zdrowo radzić sobie z naszą emocjonalnością.

WSPIERA ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

Zapisywanie informacji pomaga łączyć je w spójną całość, "zmusza" do koncentracji na danym temacie i wspiera odnajdywanie sensu w naszych doświadczeniach. Pisanie jest też bardziej linearne niż myślenie i dzięki temu może pomagać w znajdowaniu rozwiązań trudnych sytuacji. 

OTWIERA W NAS POKŁADY KREATYWNOŚCI

Pisząc odkrywamy i uruchamiamy w sobie kreatywną energię, z której możemy skorzystać do osiągania własnych celów i marzeń. Pisanie wspiera odkrywanie własnych zasobów i szukanie sposobów na wykorzystanie ich w życiu prywatnym i zawodowym.

Dołącz do 7 dniowego wyzwania

Podczas którego będziesz pisać i poznawać siebie.

W ramach wyzwania otrzymasz:

WSKAZÓWKI NA MAILA

Każdego dnia dostaniesz maila na swoją skrzynkę, w którym podzielę się z Tobą wskazówkami i i zadaniami dotyczącymi prowadzenia dziennika i pisania ekspresywnego

PRZESTRZEŃ DLA CIEBIE

Dzięki udziale w wyzwaniu, jeśli zechcesz, możesz zyskać codzienną przestrzeń, w której będziesz mogła, mógł pobyć ze sobą, przy swoim ciele, uczuciach, myślach i potrzebach

DOŚWIADCZ KORZYŚCI Z PISANIA

Doświadczysz na własnej skórze wniosków i refleksji z praktyki pisania oraz sprawdzisz, czy jest to praktyka dla Ciebie na dłużej
Monika Kliber pisanie ekspresywne

Witaj. 
Nazywam się Monika Kliber

Pokazuję jak przez praktykę pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników stawać się sobie przyjacielem, pogłębiać samoświadomość, szukać swojej ścieżki serca i dogadywać się ze swoją emocjonalną.
Jestem certyfikowaną trenerką metody i warsztatów Journal to the Self®, coachem i trenerem. Pracuję warsztatowo i w sesjach indywidualnych.

Wiem z własnego doświadczenia jak wartościowa jest praktyka pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników i chcę, by inni również mogli ją odkryć dla siebie.

Poprowadzę Cię krok po kroku w tym wyzwaniu, a Ty weźmiesz sobie to, czego teraz potrzebujesz z tej praktyki.

Dołącz do wyzwania, które rusza 19 kwietnia i wejdź na ścieżkę samopoznania przez pisanie.

* udział w wyzwaniu jest bezpłatny
pencilmagic-wanddropuserheart-pulsegift